środa, 6 kwietnia 2011

Zieleń przed budynkiem firmy

Coraz więcej przedsiębiorstw buduje sobie własne siedziby, ale równie dużo z nich zapomina o właściwym zagospodarowaniu terenu przed budynkiem. A przecież wypielęgnowana zieleń przed firmą może świadczyć o niej tylko jak najlepiej. Przecież pierwsze wrażenie jakie zrobimy na naszym partnerze czy kliencie może równie dobrze pomóc nam lub przeszkodzić w prowadzeniu biznesu.
Najczęściej przedsiębiorcy kupują donice drewniane i sadzą w nich miniaturowe krzewy, które świetnie współgrają z nowoczesnymi i minimalistycznymi budynkami. Dobrze jest, jeśli takie kwietniki drewniane są dostosowane pod względem wyglądu i koloru do elewacji i bryły budynku. Innym rozwiązaniem mogą być donice ogrodowe wykonane z betonu i wykończone tak samo, jak ściany lokalu – projektanci umieszczają je wzdłuż głównej ścieżki prowadzącej do drzwi wejściowych. Czasami sprawdzają się także ceramiczne kwietniki ogrodowe, ale trzeba dbać o ich wygląd, ponieważ w wilgotnych miejscach mogą, podobnie jak te z betonu, porastać mchem.
Żeby jednak donice zdobiły wejście, to pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby rośliny, które są w nich zasadzone, również były wypielęgnowane i przystrzyżone. Nie mniej efektownie muszą prezentować sie donice ogrodowe. Nie mogą być brudne, obdrapane, czy obrośnięte mchem. Dobry gospodarz, dba o swoje podwórko! Jeśli więc zależy ci na budowaniu wizerunku solidnego partnera biznesowego - zadbaj o szczegóły. Pokaż partnerom, konkurencji i klientom, że dbasz o wszystko co znajduje się na twoim podwórku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz